Paveldima melanoma

Vien tik JAV kasmet nustatoma maždaug 70 tūkst. naujų melanomos atvejų ir šis skaičius nuolatos didėja. Disenės rizikos pacientams atidesnė priežiūra yra labai svarbi melanomos prevencijos, ankstyvo nustatymo ir gydymo dalis. Maždaug 10% melanomos atvejų sudaro paveldėtos melanomos. Su paveldima melanoma yra siejama keletas genų, įskaitant p16, dar žinomą kaip CDKN2A, ir CDK4. p16 geno mutacijos sudaro 20-40 %, 280 CDK4 geno mutacijos gali lemti apie 2%, o nežinomi ar dar nenustatyti genai – likusius paveldimos melanomos atvejus. Todėl p16 geno mutacijos yra svarbiausia žinoma paveldimos melanomos priežastis. Be to, kai kuriose šeimose p16 mutacijos yra susijusios ir su padidėjusia kasos vėžio rizika.

Melonoma graph


Paveldimo kasos vėžio tyrimas ir melanoma

Siekiant įvertinti, ar individui dėl asmeninės ir šeimos vėžio istorijos yra būdinga didesnė melanomos rizika, gali būti pateikti žemiau esantys klausimai.

Žinodami potencialią riziką, konkretus pacientas ir jo sveikatos priežiūros specialistas gali priimti geresnius, labiau pagrįstus sprendimus dėl paciento sveikatos dar prieš atsirandant ar pasikartojant vėžiui. Galimybė atlikti paveldimos melanomos tyrimą turėtų būti svarstoma tuo atveju, jei:

  • Du ar daugiau melanomos atvejų nustatoma vienam asmeniui ar vienoje šeimoje;
  • Melanoma ir kasos vėžys pasireiškia vienam asmeniui ar vienoje šeimoje;

Asmuo turi giminaitį, kuriam būdinga p16 mutacija.


melaris-logo-50px

Apie MELARIS®

MELARIS® tyrimas leidžia įvertinti asmens riziką susirgti paveldima melanoma. Šio tyrimo metu aptinkamos paveldimos p16 (taip pat vadinamo CDKN2A arba INK4A) geno mutacijos, kurios yra susijusios su paveldima melanoma.

MELARIS® rezultatai

MELARIS® tyrimo rezultatai padeda sveikatos priežiūros specialistams ir jų pacientams priimti pagrįstus sveikatos priežiūros sprendimus. Teigiami MELARIS® tyrimo rezultatai suteikia galimybę:

  • Pasitelkti planinius sveikatos patikrinimus ir priežiūrą, specialiai skirtą asmenims su p16 geno mutacija – užtikrinančią maksimalią paciento priežiūrą ir padidinančią klinikinį gydymo efektyvumą;
  • Užtikrinti, kad pacientai geriau laikytųsi specialių patikros metu pateiktų rekomendacijų ir prevencinių priemonių;
  • Ženkliai pagerinti galutinius rezultatus ir sumažinti gydymo išlaidas taikant vėžio prevenciją, ankstyvą diagnozę ir gydymą;
  • Konsultuoti pacientus ir jų šeimos narius apie pagrindines vėžio priežastis jų šeimoje;

Išvengti bereikalingo šeimos narių, kuriems atlikus tyrimus nenustatyta šeimoje žinoma mutacija, gydymo.

Daugiau informacijos (anglų k.):

logo Myriad

Specialistams (anglų k.):

myriad pro logo-v2

Darbo valandos

Mūsų pagalbos linija
veikia 8 valandas per parą

Pirm. - Penkt.: 9:00 - 17:00
Savaitgalis: Nedirbame

Pagalba gyvai

map
Vilnius: +370 5 2752600
Kaunas: +370 37 788503 
infodnr